Home / Ceramic Capacitors / CGA2B3X7S2A332K050BB
minImg
CGA2B3X7S2A332K050BB
TDK Corporation
Product No:
CGA2B3X7S2A332K050BB
Description:
CAP CER 3300PF 100V X7S 0402
In Stock : 29890
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X7S
Product Status Not For New Designs
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 3300 pF