Home / Ceramic Capacitors / CGA3E2C0G1H102J080AE
minImg
CGA3E2C0G1H102J080AE
TDK Corporation
Product No:
CGA3E2C0G1H102J080AE
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 1000PF 50V C0G 0603
In Stock : 6584
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series CGA
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1000 pF