Home / Ceramic Capacitors / CGA4C2C0G2A221J060AA
minImg
CGA4C2C0G2A221J060AA
TDK Corporation
Product No:
CGA4C2C0G2A221J060AA
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 220PF 100V C0G 0805
In Stock : 44559
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series CGA
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.030" (0.75mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 220 pF