Home / Ceramic Capacitors / CGA4J3NP02E682J125AA
minImg
CGA4J3NP02E682J125AA
TDK Corporation
Product No:
CGA4J3NP02E682J125AA
Description:
CAP CER 6800PF 250V NP0 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series CGA
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 6800 pF