Home / Ceramic Capacitors / CGJ5H2C0G2A822J115AA
minImg
CGJ5H2C0G2A822J115AA
TDK Corporation
Product No:
CGJ5H2C0G2A822J115AA
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 8200PF 100V C0G 1206
In Stock : 1879
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Last Time Buy
Ratings AEC-Q200
Series CGJ
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 8200 pF