CGMS-9A-240-10
Carlo Gavazzi Inc.
Product No:
CGMS-9A-240-10
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Description:
RLY CONT AC COIL 1NO AUX
User Guide
Operating Temperature -
Coil Power -
Switching Voltage 690VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Contact Rating (Current) 9 A
Mounting Type Chassis Mount, DIN Rail
Coil Resistance -
Must Release Voltage -
Product Status Active
Contact Form 3PST-NO (3 Form A)
Series CGMS
Contact Material -
Mfr Carlo Gavazzi Inc.
Coil Voltage 240VAC