CHP2512-FX-1402ELF
Bourns Inc.
Product No:
CHP2512-FX-1402ELF
Package:
2512
Description:
RESHIGHPOWER 2512 14K0 1% 3W TC1
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings -
Resistance 14 kOhms
Series CHP
Power (Watts) 3W