CHP2512AFX-1001ELF
Bourns Inc.
Product No:
CHP2512AFX-1001ELF
Package:
2512
Description:
RESHIGHPOWERA 2512 1K 1% 3W TC10
In Stock : 9196
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 1 kOhms
Series CHP-A
Power (Watts) 3W