CHPHT0603K7502FGT
Vishay Sfernice
Product No:
CHPHT0603K7502FGT
Package:
0603
Description:
RES SMD 75K OHM 1% 0.0125W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 230°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.51mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.035" W (1.60mm x 0.90mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 75 kOhms
Series CHPHT
Power (Watts) 0.0125W