CHPHT0805K1332FGT
Vishay Sfernice
Product No:
CHPHT0805K1332FGT
Package:
0805
Description:
RES SMD 13.3K OHM 1% 0.02W 0805
In Stock : 27
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 230°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.51mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.073" L x 0.049" W (1.85mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 13.3 kOhms
Series CHPHT
Power (Watts) 0.02W