CHPHT0805K8252FGT
Vishay Sfernice
Product No:
CHPHT0805K8252FGT
Package:
0805
Description:
RES SMD 82.5K OHM 1% 0.02W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 230°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.51mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.073" L x 0.049" W (1.85mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 82.5 kOhms
Series CHPHT
Power (Watts) 0.02W