CHS2004805-U
Cosel USA, Inc.
Product No:
CHS2004805-U
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Description:
DC DC CONVERTER 5V 200W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 76V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 250 V
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 0.90" W x 0.39" H (57.9mm x 22.8mm x 10.0mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 40A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series CHS (200W)
Power (Watts) 200 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module
Efficiency 94%