CHS3002415-L5
Cosel USA, Inc.
Product No:
CHS3002415-L5
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Description:
DC DC CONVERTER 15V 203W
User Guide
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 13.5A
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 5-DIP Module
Efficiency 93.5%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 250 V
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.30" L x 0.90" W x 0.43" H (58.4mm x 22.9mm x 11.0mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series CHS (300W)
Power (Watts) 203 W