Home / Oscillators / CHT25C1227PNT
minImg
CHT25C1227PNT
CTS-Frequency Controls
Product No:
CHT25C1227PNT
Description:
XTAL OSC XO 12.2880MHZ HCMOS TTL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Supply (Disable) (Max) 10µA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±150ppm
Current - Supply (Max) 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CHT25
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output HCMOS, TTL
Mfr CTS-Frequency Controls
Base Resonator Crystal
Frequency 12.288 MHz