Home / Oscillators / CHT25C3847PMT
minImg
CHT25C3847PMT
CTS-Frequency Controls
Product No:
CHT25C3847PMT
Description:
XTAL OSC XO 38.4000MHZ HCMOS TTL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±150ppm
Current - Supply (Max) 15mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Output HCMOS, TTL
Mfr CTS-Frequency Controls
Base Resonator Crystal
Frequency 38.4 MHz