Home / Oscillators / CHT32C4807PLT
minImg
CHT32C4807PLT
CTS-Frequency Controls
Product No:
CHT32C4807PLT
Description:
XTAL OSC XO 48.0000MHZ HCMOS TTL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Frequency Stability ±150ppm
Current - Supply (Max) 40mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CHT32
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 48 MHz