Home / Oscillators / CHT50C5007PMT
minImg
CHT50C5007PMT
CTS-Frequency Controls
Product No:
CHT50C5007PMT
Description:
XTAL OSC XO 50.0000MHZ HCMOS TTL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Frequency Stability ±150ppm
Current - Supply (Max) 25mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CHT50
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Base Resonator Crystal
Frequency 50 MHz