CHV0805-FX-1005ELF
Bourns Inc.
Product No:
CHV0805-FX-1005ELF
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package:
0805
Description:
RES SMD 10M OHM 1% 1/8W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 10 MOhms
Series CHV
Power (Watts) 0.125W, 1/8W