CHV0805AFX-1003ELF
Bourns Inc.
Product No:
CHV0805AFX-1003ELF
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package:
0805
Description:
RESHV A 0805 100K 1% 0.125W TCR1
In Stock : 4491
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 100 kOhms
Series CHV-A
Power (Watts) 0.125W, 1/8W