CHV2512-FX-4993ELF
Bourns Inc.
Product No:
CHV2512-FX-4993ELF
Package:
2512
Description:
RES SMD 499K OHM 1% 1W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 499 kOhms
Series CHV
Power (Watts) 1W