CIC31P471NE
Samsung Electro-Mechanics
Product No:
CIC31P471NE
Description:
FERRITE BEAD 470 OHM 1206 1LN
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 70mOhm
Impedance @ Frequency 470 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height (Max) 0.051" (1.30mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series CIC31
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 1.5A