CIG22L1R2MNE
Samsung Electro-Mechanics
Product No:
CIG22L1R2MNE
Package:
1008 (2520 Metric)
Description:
FIXED IND 1.2UH 1.5A 65 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 65mOhm
Inductance 1.2 µH