CIM05J800NC
Samsung Electro-Mechanics
Product No:
CIM05J800NC
Description:
FERRITE BEAD 80 OHM 0402 1LN
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 250mOhm
Impedance @ Frequency 80 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height (Max) 0.022" (0.56mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series CIM05
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 600mA