Home / Ceramic Capacitors / CK45-B3DD152KYVNA
minImg
CK45-B3DD152KYVNA
TDK Corporation
Product No:
CK45-B3DD152KYVNA
Description:
CAP CER 1500PF 2KV RADIAL
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" Dia (8.50mm)
Temperature Coefficient B
Product Status Active
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1500 pF