CK45-B3DD222KYNR
TDK Corporation
Product No:
CK45-B3DD222KYNR
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 2200PF 2KV RADIAL
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Temperature Coefficient B
Product Status Obsolete
Ratings -
Series CK45
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 2200 pF