Home / Ceramic Capacitors / CK45-B3FD102KYVNA
minImg
CK45-B3FD102KYVNA
TDK Corporation
Product No:
CK45-B3FD102KYVNA
Description:
CAP CER 1000PF 3KV RADIAL
In Stock : 333
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Temperature Coefficient B
Product Status Active
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1000 pF