CK45-B3FD152KYNN
TDK Corporation
Product No:
CK45-B3FD152KYNN
Description:
CAP CER 1500PF 3KV RADIAL
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.571" (14.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.413" Dia (10.50mm)
Temperature Coefficient B
Product Status Obsolete
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1500 pF