Home / Ceramic Capacitors / CK45-B3FD221KYVNA
minImg
CK45-B3FD221KYVNA
TDK Corporation
Product No:
CK45-B3FD221KYVNA
Description:
CAP CER 220PF 3KV RADIAL
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" Dia (5.50mm)
Temperature Coefficient B
Product Status Active
Mfr TDK Corporation
Capacitance 220 pF