CK45-R3DD331K-NR
TDK Corporation
Product No:
CK45-R3DD331K-NR
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 330PF 2KV RADIAL
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" Dia (7.50mm)
Temperature Coefficient R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series CK45-RR
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 330 pF