CKCA43CH1H101K100AA
TDK Corporation
Product No:
CKCA43CH1H101K100AA
Manufacturer:
TDK Corporation
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
CAP ARRAY 100PF 50V CH 1206
User Guide
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50 V
Number of Capacitors 4
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient CH
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1206 (3216 Metric)
Ratings -
Series CKC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 100pF