CKCA43JB1H223M100AA
TDK Corporation
Product No:
CKCA43JB1H223M100AA
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
CAP ARRAY 0.022UF 50V JB 1206
User Guide
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.045" (1.15mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50 V
Number of Capacitors 4
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient JB
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1206 (3216 Metric)
Ratings -
Series CKC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.022µF