CKCL22JB1E104M085AA
TDK Corporation
Product No:
CKCL22JB1E104M085AA
Manufacturer:
TDK Corporation
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
CAP ARRAY 0.1UF 25V JB 0805
User Guide
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25 V
Number of Capacitors 2
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient JB
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
Series CKC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.1µF