CKCM25CH1H330K060AA
TDK Corporation
Product No:
CKCM25CH1H330K060AA
Manufacturer:
TDK Corporation
Package:
0405 (1012 Metric)
Description:
CAP ARRAY 33PF 50V CH 0504
User Guide
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50 V
Number of Capacitors 2
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Temperature Coefficient CH
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0405 (1012 Metric)
Ratings -
Series CKC
Package / Case 0504 (1410 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 33pF