CKCM25X5R0J474M080AA
TDK Corporation
Product No:
CKCM25X5R0J474M080AA
Package:
0405 (1012 Metric)
Description:
CAP ARRAY 0.47UF 6.3V X5R 0504
User Guide
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3 V
Number of Capacitors 2
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0405 (1012 Metric)
Ratings -
Series CKC
Package / Case 0504 (1410 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.47µF