CKR22CH1R5DR
KYOCERA AVX
Product No:
CKR22CH1R5DR
Description:
CAP CER 1.5PF 200V C0H 2-DIP
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Temperature Coefficient C0H
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1.5 pF
Features -
Failure Rate R (0.01%)