CKR23BX182KM
KYOCERA AVX
Product No:
CKR23BX182KM
Description:
CAP CER 1800PF 200V BX 2-DIP
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) 0.195" (4.95mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Temperature Coefficient BX
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1800 pF
Features -
Failure Rate M (1%)