CL05A225KP5NSNC
Samsung Electro-Mechanics
Product No:
CL05A225KP5NSNC
Description:
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0402
In Stock : 134646
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Active
Ratings -
Series CL
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.57mm)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 2.2 µF