CL10A106MQNNHBC
Samsung Electro-Mechanics
Product No:
CL10A106MQNNHBC
Description:
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications Acoustic Noise Reduction
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Active
Ratings -
Series CL
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.041" (1.05mm)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 10 µF