CL10B393KB8SFNC
Samsung Electro-Mechanics
Product No:
CL10B393KB8SFNC
Description:
CAP CER 0.039UF 50V X7R 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 0.039 µF