CL21B225KPFNNNG
Samsung Electro-Mechanics
Product No:
CL21B225KPFNNNG
Description:
CAP CER 2.2UF 10V X7R 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 2.2 µF