CL21B562KBANNNC
Samsung Electro-Mechanics
Product No:
CL21B562KBANNNC
Description:
CAP CER 5600PF 50V X7R 0805
In Stock : 26282
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.030" (0.75mm)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 5600 pF