CL21F333ZBANNNC
Samsung Electro-Mechanics
Product No:
CL21F333ZBANNNC
Description:
CAP CER 0.033UF 50V Y5V 0805
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Product Status Active
Ratings -
Series CL
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.030" (0.75mm)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 0.033 µF