CL31B333KFESNNE
Samsung Electro-Mechanics
Product No:
CL31B333KFESNNE
Description:
CAP CER 0.033UF 350V X7R 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 350V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 0.033 µF