CL31C330JGFNNNE
Samsung Electro-Mechanics
Product No:
CL31C330JGFNNNE
Description:
CAP CER 33PF 500V C0G/NP0 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series CL
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 33 pF