CL31C471JEF1PNE
Samsung Electro-Mechanics
Product No:
CL31C471JEF1PNE
Description:
CAP CER 470PF 250V C0G 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series CL
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 470 pF