CL31F104MBCNNNC
Samsung Electro-Mechanics
Product No:
CL31F104MBCNNNC
Description:
CAP CER 0.1UF 50V Y5V 1206
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Product Status Active
Ratings -
Series CL
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 0.1 µF