CL32A107MQVNFNE
Samsung Electro-Mechanics
Product No:
CL32A107MQVNFNE
Description:
CAP CER 100UF 6.3V X5R 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Active
Ratings -
Series CL
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 100 µF