CL32B102KJFNNNE
Samsung Electro-Mechanics
Product No:
CL32B102KJFNNNE
Description:
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series CL
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 1000 pF