CL32C101JJFNNNE
Samsung Electro-Mechanics
Product No:
CL32C101JJFNNNE
Description:
CAP CER 100PF 2KV C0G/NP0 1210
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series CL
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 100 pF