CL32E226KAVVPNE
Samsung Electro-Mechanics
Product No:
CL32E226KAVVPNE
Description:
CAP CER 22UF 25V 1210
In Stock : 48556
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series CL
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 22 µF